A A A

Atrakcje turystyczne

Poniżej znajdują się opisy najpiękniejszych oraz najciekawszych atrakcji turystycznych, jakie czekają na podróżnych.

 • Atrakcje turystyczne w Sydney

  Głównymi symbolami Sydney jest zaplanowana i wybudowana przez Jørna Utzona Opera. Na jej scenie występuje wiele światowych gwiazd, np. Barbra Streisand, Celine Dion, Luciano Pavarotti, Helena Vondrackova.

 • Błękitny Meczet

  Błękitny Meczet właściwie Meczet Sułtana Ahmeda, jest jednym z ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. "klasycznego okresu" sztuki islamskiej w Turcji.

 • Kapadocja - cud natury

  Między Morzem Czarnym a górami Taurus leży historyczna kraina zaliczana do najsłynniejszych cudów natury w Turcji.
  Kapadocja obejmuje teren około 600 km krawatowych. Jej granice nie są ściśle określone, natomiast wyznaczają je miasta: Kayseri na wschodzie, Aksaray na zachodzie, Hacibektas na północy i Nigde na południu. Najprawdopodobniej  nazwa Kapadocja pochodzi z języka perskiego, natomiast zasłynęła z niezwykle charakterystycznego ukształtowania terenu, przypominającego księżycowy. Niezwykłe formy skalne oraz domy wykute w skałach tworzą magiczny widok, który powoduje ze chce się wracać w to miejsce kolejny raz.
  Dzięki wzmożonej aktywności trzech otaczających ją wulkanów o nazwach: Erciyes, Hasan oraz Göllü wyrzucane popioły  w połączeniu z piaskami utworzyły charakterystyczny rodzaj skały osadowej – tzw. tuf.  Wraz z biegiem lat i nieustannie działających siłom przyrody możemy podziwiać tak niezwykły krajobraz.

 • Karela Backwaters – rozlewiska

  Na terenie całych Indii nie ma drugiego tak fascynującego miejsca, jakim jest Kerala Jest to najbardziej zaludniony rejonem tego kraju.

 • Kreml moskiewski

  Kreml moskiewski należy co jednych z  najwspanialszych zespołów architektury rosyjskiej. Znajduje się w samym sercu Moskwy

 • Mammouth Cave

  Park Narodowy Jaskini Mamuciej obejmuje swym obszarem najdłuższą jaskinię na świecie. Powierzchnia parku zajmuje 214 km². Znajduje się on w środkowej części stanu Kentucky około 160 km na południe od Louisville. Corocznie do parku przyjeżdża blisko miliony turystów. Od 1981 znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 • Niagara Falls

  Wodospad Niagara to jedna z największych atrakcji środkowo-wschodniej części USA i Kanady. Rzeka Niagara, płynąca z jeziora Erie do jeziora Ontario, musi pokonać prawie stumetrową różnicę poziomów. Mniej więcej w połowie drogi rzeka rozwidla się na dwie części i spada dwiema około 50-metrowymi kaskadami.

 • Pamukkale - Bawełniania Twierdza

  Pamukkale-  Bawełniany zamek lub Bawełniana twierdza . Nie ma drugiego takiego miejsca na świecie. Miejscowość ta  położona jest w dolinie Cürüksu (w starożytności zwanej Doliną Lycos), około 18 km od Denizli.

 • Park Narodowy Los Glaciares - Argentyna

  Park Narodowy Los Glaciares – jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.

 • Route 66 - droga, której nie ma

  Route 66 jest najdłuższą drogą w Arionie, będącą wciąż w użyciu. Miasta, przez które przebiega trasa są niezmiernie bogate w historie i tradycje. Należy pamiętać, że Route 66 jest czymś więcej niż tylko zwykłą drogą, jest to linia czasu w historii USA.
  Powstała ona 11 listopada 1926 roku, według projektu Cyrus-a Avery z Tulsy w Oklahomie i John-a Woodrowa ze Springfield w Missouri. W tym samym czasie został jej nadany numer 66 Ma długość 2448 mil (3939 km), Łączy ze sobą Chicago i Los Angeles. W 1936 r. została przedłużona o odcinek do Santa Monica. Route 66, popularnie zwana Mother Road biegnie przez takie stany jak: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię
  Za najwyższy punkt na Route 66 zalicza się Flagstaff, powstałe w 1876 roku.

 • Sequoia National Park

  Park Narodowy Sekwoi znajduje się w południowej części pasma gór Sierra Nevada, na wschód od miasta Vasilia w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Został ustanowiony w 1890 roku, jako drugi po Parku Narodowym Yellowstone, park narodowy w USA. Park rozciąga się na powierzchni 1635,14 km² (404 051 akrów), różnica wysokości sięga 3962 m (13 000 stóp). Na jego terenie znajduje się Mount Whitney, najwyższy szczyt w kontynentalnej części USA (poza Alaską), wznoszący się na 4421 m. (14 505 stóp) n.p.m. Park od północy sąsiaduje z Parkiem Narodowym Kings Canyon

 • Sydney - największe miasto w Australii

  Sydney to największe miasto w Australii, stolica stanu Nowa Południowa Walia. Założone zostało w 1788 . Miasto jest obecnie wiodącym w Australii centrum finansowym, handlowym, transportowym i kulturalnym, popularnym centrum turystycznym oraz siedzibą arcybiskupstwa Kościoła rzymskokatolickiego i anglikańskiego.

 • Teotihuacan - stąd bliżej do nieba

  Teotihuacan było stolicą potężnego imperium, które wywarło duży wpływ na Azteków, Zapoteków i inne prekolumbijskie kultury. Zostało zbudowane w dobrze nawodnionej równinnej dolinie, po północnej stronie Doliny Meksyku.

 • Wodospady Iguazu na granicy Argentyny i Brazylii

  Wodospad Iguaçu (Iguazú) leżący na granicy Brazylii i Argentyny na rzece Iguaçu stał się jedną z największych atrakcji turystycznych w obu krajach.

 • Zion National Park

  Park Narodowy Zion położony jest w południowo-zachodniej części stanu Utah. Oddalony jest o 336 km na północny wschód od Las Vegas.Na terenie parku występują liczne urwiska skalne, wodospady i rzeki. Przez park wiedzie droga Zion Canyon Scenic Drive, z której można podziwiać piękno kanionu.

Reklama Reklama Reklama Reklama